Můj život - Třetí rok

Strana:  |  1 2  | 


Na aktuální zápis

Změna velikosti písma: A A A

Březen:

4. března 2010

Tak a jsou mi 3 roky a prý bych se už měl chovat jako dospělý a rozumný pes. Myslím si, že to už zvládám, vždyť mám za sebou už nějakých pár zkoušek a závodů. Jen pořád nevím, co mě čeká letos. S paničkou chodíme hodně na procházky a hrajeme si s míčkem.
Poslušnost moc necvičíme, na stopy je ještě mráz a figuranta už jsem 14 dní neviděl. Ne, že bych si chtěl stěžovat, to cvičení mi vůbec nechybí, ale kousnout bych si mohl.
Naštěstí už začíná pomalu hřát sluníčko a my se snad brzy vrhneme na oblíbené psí aktivity. Prozatím si užívám procházek, které mám tak rád.
 

12. března 2010

Dnes jsme se s paničkou parádně vyřádili, nejdřív jsme cvičili chůzi u nohy, pak mi postavila pár překážek z agility a já si bezva zaskákal.
Taky vyndala frisbee, to už jsem nechytal pěkně dlouho a musím přiznat, že nám to moc nešlo. Mě to chytání a paničce házení, ale snažili jsme se oba. A nakonec jsme ještě šli na krátkou procházku kolem řeky.

25. března 2010

Další super den. Panička mi dnes šlápla letos první stopičku. Stopa byla čerstvá a měl jsem tam dost salámku, ale foukal vítr a to mě na druhém lomu trochu zmátlo. Moje nadšení se vytratilo, když mi panička vyčinila za to, že předměty označuji stejně hrozně jako loni a prý se mám na co těšit.
 
Tak nevím, jak to mám brát. I přesto jsem dostal svůj míček a bylo mi jasný, že se panička až tak nezlobí. Po příchodu zpět na cvičák jsem ještě ukázal, jak umím chodit žebřík, tedy alespoň nahoru, protože dolů se mi vážně chodí dost špatně. No přeci si nenatluču čumák, ne.
Nakonec jsme ještě před obědem trochu trénovali agility. No, myslel jsem, že ještě shrabu plac a natřu plot, ale to už bych vážně dělal všechno. Jsem pes, ne? No nic raději jdu žrát. Haf

30. března 2010

Dnes jsme vyrazili do Milevska zakousat si na figuranta Kamila. A musím říct, že mi to šlo parádně. Prý tam teď budeme jezdit kousat častěji, tak se moc těším. Jen kdyby to naše auto nebylo, tak hrozný. Vždycky mám z něho pěkně otlačený záda.
 
Duben

6. dubna 2010

Dnešní kousání bylo nějaký divný. Zkoušeli jsme nějaký zadní doprovod, ale já vůbec nevím, k čemu mi to vlastně bude. Jít přesně u nohy a jen tak koukat na figuranta a čekat až si budu moct kousnout je děs.

18. dubna 2010

Dnes byl další trénink v Milevsku a bylo to příšerný. Nejdřív jsme cvičili poslušnost, která mi vůbec nešla. Při odložení za pochodu jsem zapomněl si sedat a panička se dost zlobila.
 
Pak bylo kousání, které už bylo lepší, jen kdyby mě pořád netrápila s tím zadním doprovodem. Hrozně mě to štve.

29. dubna 2010

Dnes jsme byli na procházce se stopičkou, kterou prý musíme trénovat na zkoušky. Měl jsem ji asi půl hodiny starou a zvládl jsem ji parádně, jen se musím naučit lehat si k předmětu pěkně rovně a ne se rozvalovat jako čuník.
Cestou domu jsme ještě potkali kamarádku Sáru.
 
Květen

6. května 2010

Dnes se mi stopička fakt vydařila a to mi přes ni přešlo pár lidí. Panička se trochu bála, jak to zvládnu, ale mně to vůbec nevadilo. Dokonce jsem i pěkně označil předměty a tím si zasloužil svůj míček.

20. května 2010

Další stopa, tentokrát cizí, hodinu starou a s ostrým lomem. No, zvládnul jsem jí, jen bych měl prý rychleji označovat předměty.
 
Červen

6. června 2010

Další bezva trénink v Milevsku. Parádně jsem si zakousal a ani mi už tolik nevadil ten divný zadní doprovod. Jo a ještě vám něco řeknu. Panička mi nasadila ostnatý obojek, ale mě to neva, vlastně to příjemně drbe.

14. června 2010

Tak tahle stopička mi dala pořádně zabrat, tedy až ta druhá půlka, ten začátek byl v pohodě. Ve druhé části byla totiž čerstvě posekaná tráva se spoustou kolejí plných vody.
Musel jsem se hodně soustředit, abych to došel. No, plavat jsem sice nemusel, ale byla to dřina.
 
Přesto jsem to zvládnul a panička měla velkou radost. Pak jsme se vyřádili na balících slámy, tedy jen já, panička totiž vůbec neumí skákat.

19. června 2010 - zkouška IPO-2

Tak tahle zkouška se mi fakt vydařila. Začátek se mi sice moc nelíbil, protože hned po nástupu jsem musel odjet pryč, prý abych neviděl stopu.
Terén nebyl nic moc. Spousta kolejí plných vody. Trochu jsem se zamotal na prvním lomu a o něco méně i na druhém, ale zvládl jsem to na pěkných 92 bodů. Poslušnost mi šla taky moc dobře. Panička byla přímo v šoku.
Ztratil jsem sice 1 bod na přivolání, 2 body za aport a 1 bod za vysílačku, ale jinak to bylo v pořádku a pan rozhodčí mi dal 96 bodů. Pak byla na řadě obrana, kde bylo také pár chyb, ale i tu jsem zvládl s na 93 bodů. Panička měla samozřejmě radost a já ještě větší, když jsem dostal za odměnu lipánky a párečky.
 

22. června 2010

Dnes jsme byli zase v Milevsku na kousání, kde byl jako vždy figurant Kamil. Vše proběhlo v klídku a dokonce mě panička netrápila ani se zadním doprovodem.

26. června 2010 - Závod podle BH + doplněk – Prachatice

Po delší době jsem zas vyrazil na závod. Tentokrát podle BH + 4 cviky podle ZVV1. Nejdřív byl nástup a losování, kde nám panička vytáhla jedničku.
Potíž byla v tom, že před námi šlo ještě 15 jiných pejsků, a když přišla řada na nás, tak už bylo pěkné horko. No, nebudu vám lhát. Dělal jsem zbytečné chyby.
Chůze u nohy ještě ušla, ale přivolání bylo pomalejší a navíc až na druhý povel. Dále to byl pomalý aport a o štěkání bych raději pomlčel.
I tak jsem získal 82 bodů, které mi zajistili slušné 5 místo. Před vyhlášením výsledků jsem si ještě trochu zatrénoval překážky a cestou domů jsme navštívili zámek Kratochvíle.
 

29. června 2010

Tak tohle mě baví ze všeho nejvíc. Není nad chytání frisbee. Měli byste to někdy zkusit.

Červenec

2. července 2010

Dnes jsme vyrazili na bezva výlet. Sice bylo celkem teplo, ale my jsme se nenechali odradit. Navíc jsme šli kolem řeky, kde jsem strávil většinu času.
Občas jsem vylezl na kámen a pak zase zpět do vodičky. Nechápal jsem, že panička neskočila za mnou, ale já vím, že se bojí.
 
Cestou jsem našel nějaký klobouk, pod který jsem se schoval před sluníčkem a odpočíval.
Po chvíli jsme pokračovali lesíkem, kde byl doslova ráj šišek, a já myslel, že jsem v nebi. No bylo to bezva.
Když jsme vylezli z lesa, tak bylo zase pěkný horko a tak jsem paničku přesvědčil, že nejlepší bude vrátit se zase pěkně k řece.
Byla to bezva dlouhá procházka, po které jsme byli krásně unavený, a pěkně se nám spalo.

17. července 2010 - Závod dle ZVV1 - Kardašova Řečice

Tak jsme dnes vyrazily na další závod. Hned na začátku se musím přiznat, že jsem skončil jako poslední. Mně se totiž vůbec nepovedla stopa. Těsně před prvním lomem mi pod čumákem vyrazil zajíc a já zapomněl na stopu paničky a šel raději po stopě toho ušáka. Díky němu jsem dostal pouze 26 bodů.
 
Panička z toho byla docela smutná, ale chápala mě a vůbec se na mě nezlobila.
Nálada se jí trochu zvedla při mojí poslušnosti, kterou jsem zvládnul parádně. Jasně že tam bylo pár nedostatků, např. při aportu, štěkání a drobnosti při obratech, ale přesto jsem získal pěkných 95 bodů.
Na obraně jsem se taky snažil a dostal jsem svých obvyklých 88 bodů.

18. července 2010

Dnešní procházka byla zajímá tím, že nás doprovázela moje maminka Sheena se svou paničkou Lindou. Ale jak se dalo předpokládat, tak se Sheenou byla pěkná nuda. Já si naštěstí vystačím sám a tak jsem řádil za nás oba. Hlavním cílem dnešní procházky byla návštěva naší kamarádky Sáry, která má teď štěňátka. Takové malé nic. Ani chuť jsem na to neměl. I tak to byla další bezva procházka.
 

1. srpna 2010

Občas k nám na cvičák přijede figurant Radek a tak na něj samozřejmě koušu i já. Panička je ale často v práci a tak o kousání přijdu. Jakoby práce byla přednější než trénink. Nechápu!

Strana:  |  1 2  | Nahoru